Batman Belediyesi ve İl Özel İdaresi’nin iş birliğiyle merkez ve ilçelerdeki Temel Eğitim ve Ortaöğretim okullarına 300 masa tenisi ve ekipmanı dağıtıldı. 

İl Özel İdaresi bahçesinde düzenlenen masa tenisi ekipmanı dağıtım töreninde proje hakkında bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, iki aşamalı gerçekleştirilen proje ile 300 adet masa tenisi ve ekipmanının okullara kazandırıldığını ifade etti.

Daha sonra proje hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canlap: “Düşük maliyetli, ama çok anlamlı ve güzel bir projeydi. Bu proje sporu; gençliğe ve tabana yaymak, özellikle sporu çocuklara ve gençlere sevdirebilmek için çok güzel ve çok anlamlı bir fırsat. Çünkü masa tenisi çok basit gibi görünse de son derece etkili bir spor. Çocuklarımızın erken yaşlarda spora başlamaları çok değerli ve kıymetli. Küçük yaşlarda vücudunuzu spora alıştırırsanız, ileriki yaşlarda da bu aktivite devam ediyor. Daha önce Edirne’de ‘Her Okulumuza Bir Masa Tenisi’ diye bu projeyi hayata geçirmiştim, aynı projeyi Batman’da da hayata geçirmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum" diye konuştu. 

Törene, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Adem Taşkın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Bakır, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Kurtaran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

  • Bu içerik 507 defa okundu