Batman Belediyesi, farklı yaş grubundaki öğrencileri yıl boyunca Hayvan Tedavi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırlıyor.

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) Batman İl Temsilciliği koordinesinde 15 Down Sendromlu öğrenci Batman’da yeni yapılan Hayvan Tedavi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarete Valimiz Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp de eşlik etti.

Çocukların hayvanlara daha yakın olduğu ve hayvan sevgisinin aşılandığı merkezde ayrıca minik misafirlere; çevrelerinde gördükleri yaralı, sahipsiz hayvanları Alo 153 Beyaz Masa hattına bildirerek onlara yardımcı olunması öğretiliyor.

Tedavilerinin ardından sağlığına kavuşan hayvanların tekrar doğal yaşam alanlarına bırakıldığını hatırlatan Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri: “Çocukların dünyası sevgi, merhamet dolu. Onlar olaylara duygusal bakıyor. Bizler burada çocuklara hayvan sevgisini aşılıyoruz. Bu çocuklar büyüdüklerinde hayvanlara zarar vermeyecek ve onları sahipleneceklerdir. Minik ziyaretçilerimize ayrıca yaralı hayvanların tedavi süreçlerini de anlatıyoruz” ifadelerinde bulundular.

  • Bu içerik 623 defa okundu