Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümünde milletçe rahmet ve minnetle yad ediyoruz. 

Büyük bir azim, cesaret ve kararlılıkla elde ettiği zaferler ile milletinin refah ve mutluluğu için çalışan Atatürk, hayatını ülkesine ve ideallerine adamış, insanlık tarihine damga vurmuş bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği ise milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı Türk Milletiyle omuz omuza vererek kazanmış ve yok edilmek istenen milletimizi ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir. Bizler de karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk'ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Atatürk’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve “Benim en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin, ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba ona olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır.        

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, milli mücadelemizin kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 
 
Ruhları şâd olsun…
 
Ekrem CANALP
Batman Valisi
Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 1629 defa okundu