Batman Belediyesi 1955 Belediyespor Kulübü sporcumuz Ayşenur Güney, Şanlıurfa’da düzenlenen okçuluk turnuvasında şampiyon oldu.

2023 yılı Güneydoğu Anadolu Bölgesi Açık Hava Okçuluk Yarışması’nı kulüp sporcularımız; Ayşenur Güney, Engelli Büyükler 70 metre kategorisinde birinci, 2005 doğumlu Sultan Yıldırım ise 70 metre kategorisinde turnuvayı ikinci sırada tamamladı.

9-11 Haziran 2023 tarihleri arasında, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve 90 erkek, 60 kadın sporcunun yer aldığı Göbeklitepe Cup 2 Açık Hava Okçuluk turnuvasında Şanlıurfa ve Batman’ın yanı sıra; Ankara, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şırnak, Bingöl, Elazığ ve Sivas illerinden katılan sporcular kıyasıya yarıştı.

Sporcularımız Ayşenur Güney ve Sultan Yıldırım: “Bu süreçte başta ailemiz olmak üzere Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in büyük desteği, kulüp başkanımız ve antrenörlerimizin moral ve motivasyonu ile kazandığımız şampiyonluğu tüm Batman halkına armağan ediyoruz. Batman'da okçuluk adına mükemmel bir başlangıç yaptık ve devamının da geleceğine şüphemiz yok, emin adımlarla yola devam edeceğiz” ifadelerinde bulundular.

  • Bu içerik 754 defa okundu