Üst üste aldığı şampiyonluklarla adından sıkça söz ettiren 1955 Batman Belediye Spor Kulübü sporcularından İslam Ucan, ilimizi Dünya Şampiyonası’nda temsil etmeye hazırlanıyor.

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 17-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul'da bu yıl 8’incisini düzenleyeceği Dünya Kick Boks Kupası'na gözünü diken Avrupa Şampiyonu ve altın kemer sahibi İslam Ucan, müsabakalara sıkı ve disiplinli çalışmayla hazırlandığını belirterek: “Allah kimsenin emeğini boşuna çıkarmasın. Bu şampiyonaya katılmak benim için oldukça önemli. Geceli gündüzlü çalıştım. Bıkmadan, usanmadan, yorulmadan hocalarımızın nezaretinde yoğun tempo ve sıkı bir şekilde çalıştım. Batmanlı sporseverlerin dualarını bekliyorum. İnşallah dünya kupasını ilimize kazandırırım. Buna inancım tamdır” dedi.

Muhammed Ali Clay’ı kendine idol olarak gördüğünü belirten Ucan: “O bir efsaneydi. Aradan yıllar geçmesine rağmen adından sıkça söz ettiren biriydi. Ben de onun gibi efsane olmayı hedefliyorum” ifadelerinde bulundu. 

İslam Ucan; İrlanda, Norveç, Kazakistan, Özbekistan ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki rakiplerini tek tek eleyerek ilimize dünya şampiyonluğu kupasını getirmeyi hedefliyor.

1955 Batman Belediye Spor Kulüp Başkanı Burak Eren: “Sporcumuzun Batman’ı en iyi şekilde temsil edeceğinden şüphemiz yok. Dünya Şampiyonluğu kupasını Batman’a getireceğine inanıyoruz. Bizlere her türlü desteğini esirgemeyen Valimiz Sayın Ekrem Canalp’e sporcum adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Bilindiği üzere İslam Ucan, 2021 yılında Antalya'da düzenlenen 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks şampiyonasında 81 kiloda Avrupa şampiyonu olmuştu.

  • Bu içerik 453 defa okundu