Batman Belediyesi, futbol altyapısında yetiştirdiği sporcuların büyük kulüplere transferini sağlıyor.

Okuduğu okulun futbol takımının okullar arası düzenlediği turnuvalara katılan ve Ağrı ilinde bölge şampiyonu olan, ardından Sivas ilindeki Türkiye U12 Türkiye yarı finaline kalan İhsan Can Gençeli, daha profesyonel bir eğitim alabilmek için 1955 Batman Belediyespor Kulübüne kayıt yaptırdı.

Belediye Spor İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 1955 Batman Belediyespor Kulübü hocalarının nezaretinde yaklaşık 1,5 yıl boyunca profesyonel eğitim alan Gençeli, Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde düzenlenen seçmelerde scout ekibince oldukça beğenildi ve Süper Ligde mücadele eden Galatasaray Spor Kulübü altyapısından teklif aldı.

Baba Fatih Gençeli: “Oğlumun futbol alanında profesyonel olarak yetiştirilmesi beni oldukça mutlu etti. Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne kayıt yaptırdıktan sonra İhsan Can, teknik alanda oldukça başarı gösterdi. Altyapıda sıkı bir çalışma içerisine girdi. Önce Galatasaray Spor Kulübü’nden ardından Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden de teklif geldi. Bu teklifler arasından tercihimizi İhsan Can’ın eğitimine katkı sağlayan hocalarıyla birlikte ortak bir kararla alacağız” dedi. 

İhsan Can Gençeli ise Batman'da verilen sportif eğitim ve faaliyetlerin büyükşehirlerden bir farkının bulunmadığını dile getirerek Batman Belediyesi’ne teşekkür etti.

  • Bu içerik 1387 defa okundu