BATMANLI SPORCULAR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR


Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’na katılan 1955 Batman Belediyespor sporcusu milli yüzücü Yusuf Oğur, Batman’a 3 Altın, 3 Gümüş madalya ile döndü.

10-12 Ağustos tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası, 32 ilden 48 kulüp 143 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’na Batman’dan katılan 1955 Batman Belediyespor sporcusu milli yüzücü Yusuf Oğur, S4 klasmanında, 6 stil yarışta müsabaka süresince; 200 metre serbest, 100 metre serbest, 150 metre ferdi karışık, 50 metre serbest, 50 metre kurbağalama, 50 metre sırtüstü, yarışarak 3 altın 3 gümüş madalya kazandı.

Türkiye Şampiyonası’nı başarıyla kapatan milli sporcu Oğur: “Dünyada ve memleketimizde yaşanan hastalıklara rağmen bu sıkıntılı ve zor süreçte maddi ve manevi desteğini bizden esirgemeyen Batman Valisi Hulusi Şahin başta olmak üzere Batman halkını ve Batman ilini şampiyonada en güzel şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Desteklerinden dolayı Batman halkına sonsuz teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

  • Bu içerik 3302 defa okundu