Batman Belediyesi, ulaşımda yaptığı hizmetlerle çıtayı bir tık daha yükselterek modern ve daha güvenli standartlarını yakalıyor.

Gerçekleştirdiği çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Batman Belediyesi, bisiklet yolu, yaya geçitlerinde trafik çizgileri, akıllı kavşak, dönel kavşak, araç trafiğinin rahatlatılması için trafik işaretleri ve yükseltilmiş yaya geçidi çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, trafik ışıklarında ledli sinyalizasyon direklerini hayata koyarak sürücülerin şehir içi trafiğinde daha güvenli yol almasını sağlıyor.

Ledli sinyalizasyon sistemi sayesinde trafik ışıklarını daha dikkat çekici hale getirmenin yanı sıra sürücü ve yayaların dikkatini toplamalarına da yardımcı olunması için pilot uygulama çalışmasına başlandı.

İlk uygulamasına Dörtyol mevkiinde başlanan çalışma ile Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü teknik personeli, yaya ve sürücülerin trafikteki durumlarını inceliyor. Çalışmadan randıman alınması halinde ledli sinyalizasyon direklerinin kentin tamamına yayılması hedefleniyor. Işıklı sistem sayesinde ışık panosunda yer alan kırmızı, sarı ve yeşil renkler daha net bir şekilde görülebiliyor.

Trafikte farkındalık oluşturulması amacıyla başlanılan pilot uygulama vatandaşlar ve sürücüler tarafından da oldukça beğenildi.

  • Bu içerik 700 defa okundu