Batman Belediyesi, 40 kişilik işçi kadrosu için kura çekimi yaptı.

 

Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 40 kişilik işçi kadrosuna yapılan 5 bin 223 başvuru arasından, uygulamalı mülakata girmeye hak kazanan 400 kişinin ismi kura ile belirlendi.

 

Çay Mahallesi 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nda halka açık ve canlı yayın ile gerçekleştirilen kura çekimine Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, belediye birim müdürleri, Batman 3. Noter Başkatibi Abdülkerim Döger, basın mensupları, iş başvurusu yapan adaylar ve aileleri katıldı.

 

Aday numaraları belirlenmiş 5 bin 223 kişi içerisinden uygulamalı mülakat sınavına girmeye hak kazanacak 400 kişi için basın, noter ve adaylar huzurunda yapılan kura çekimi kayıt altına alınırken ayrıca Batman Belediyesi’nin YouTube kanalından da canlı olarak yayınlandı.

 

Ön kurada ismi çıkan 400 aday, daha sonra ilan edilecek tarihlerde uygulamalı mülakat sınavına alınacak. Alanında uzman komisyon tarafından yapılacak uygulamalı mülakat sınavını geçen adayların tamamı, nihai işe alım kurası olan 40 kişilik son kura çekimine girmeye hak kazanacak.

  • Bu içerik 12780 defa okundu