Batman Belediyesi, kaldırımları işgal ederek yaya geçişi ile araç park alanlarını izinsiz işgal eden esnafın, tabela ve dubalarını kaldırdı.

Batman’ın GAP ve Ziya Gökalp mahallelerinde kapsamlı bir çalışma gerçekleştiren Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yeri önlerine izinsiz olarak gelişi güzel bırakılan, yaya geçişlerini engelleyen ve görsel kirlilik oluşturan tabela ve dubaları topladı.

Kaldırımlarda bulunan reklam dubalarından dolayı büyük tehlike yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar: “Okullar açıldı. Çocuklarımızın kaldırımda yürümesi gereken yerlere maalesef duba ve reklam tabelaları bırakılıyor. Çocuklarımız mecburen araç trafiğinin bulunduğu caddeden geçmek zorunda kalıyor. Belediyenin yapmış olduğu bu çalışma memnuniyet vericidir. Umarız bu çalışma Batman’ın tüm alanlarında devam eder” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Zabıta Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği, Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin de destek verdiği çalışmada 4 çöp taksi dolusu duba ve reklam tabelası toplandı.

  • Bu içerik 1882 defa okundu