Baba olabilmenin mutluluğu ve gururunu yaşayan tüm babalarımızın ve baba adaylarının Babalar Günü kutlu olsun…

Hayatı boyunca çalışıp kazanarak elde ettiği birikimi ve zamanını seve seve çocuklarının mutlu bir gelecek kurabilmesine vakfeden, ailesinin tüm fertlerine bir ömür kol kanat geren babalarımız, sadece özel günlerde değil her zaman sevgi ve saygıyı fazlasıyla hak ediyor.

Onlar bizim için gece-gündüz demeden çalışan, her türlü zorlu koşulda güçlü duruşlarını korumasını bilen, sorunların çözümünde gösterdikleri sabır ve kararlılıkla gurur kaynağımız olan ilk kahramanlarımız…

Zor günlerde desteğini esirgemeyen, güven duygusunun vücut bulmuş hali olan babalarımız, hepimizin hayatında belki de en önemli figür. Aile içindeki düzen ve huzurun yanında, yaslandığımızda devrilmeyen dev bir çınar gibi gücü de temsil etmekte.

Dikkat edilecek olursa bütün tanımlamalarda babaların yaşanan olumsuzluklar karşısında dimdik ayakta oluşuna, evlatları için mücadele azmini yitirmeden çalıştıklarına vurgu yapılmakta.

İşte tam da bu yüzden hepimizin babası birer kahraman…

Bir kez daha tüm babaların ve adayların bu özel gününü tebrik ediyor, aramızda olmayan büyüklerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Babalarımız sağ olsun. Babalar Günü kutlu olsun…

 

Ekrem CANALP

Batman Valisi

Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 1300 defa okundu