6 AYDA 62 BUÇUK KİLOMETRE HAT DÖŞENDİ

Batman Belediyesi, 2021 yılı ilk yarısında içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu olarak toplam 62 buçuk kilometre hat döşedi. 
Batman Belediyesi, kent genelinde içme suyu şebekesi, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları döşemesi ile şehrin altyapısını baştan aşağı yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 
2021 yılının ilk 6 ayında 27 kilometre kanalizasyon hattı, 2.5 kilometre yağmur suyu hattı ve 33 kilometre içme suyu hattı döşeyen Batman Belediyesi, aynı dönem içerisinde insan sağlığına zararlı 5 kilometre kanserojen asbestli içme suyu borularını insan sağlığına uygun Polietilen PVC borular ile değiştirerek vatandaşların hizmetine sundu. 

Belediye Ekipleri Yoğun Çalışma İçinde
Ocak-Haziran ayları arasında toplamda 62 buçuk kilometre hat döşeyen belediye ekipleri, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını da birbirinden ayırmak için yoğun mesai harcıyor. 
Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in başlattığı çalışma doğrultusunda 5 mahallenin altyapı hattının yenilenmesinin yanı sıra; Gültepe Mahallesi kanalizasyon hattı döşemesi, Çamlıtepe-2 mevkiinde 20 bin metreküp ve su kuyuları sahasına da bin metreküp içme suyu depolarının yapılması, içme suyu ve kanalizasyon abone bağlantılarının yapılması, kanalizasyon ve içme suyu şebekesi döşenmesi, baca yükseltme ve temizlenmesi işleri de devam ediyor.


  • Bu içerik 4986 defa okundu