Batman Belediyesi Sağlık Merkezi’nde, Sağlıklı Beslenme ve Diyet Polikliniği en son yenilikleri içeren uygulamaları ile vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor.
Belediye Sağlık Merkezi bünyesinde bulunan klinikten Haziran ayı içerisinde 400 kişi faydalandı. Haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde tüm vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veren Sağlıklı Beslenme ve Diyet Polikliniği, kişiye özel beslenme programları ile birlikte seanslar süresince hedeflenen kiloya ulaşmak ve birlikte doğru menü oluşturma sonrasında da kişiye hayat boyu doğru beslenme alışkanlığı kazandırmak için çalışmalar yapılıyor.
Batman Belediyesi Sağlık Merkezi Diyet polikliniğin içerisinde bulunan Segmental Vücut Analiz Tartısı ile toplam vücut ağırlığı, beden kitle indeksi, vücut yağ oranı, bel ve kalça oranı, bazal metabolizma hızı bilgileri, ideal kilo, obezite derecesi, toplam sıvı miktarı, kolların, bacakların ve gövdenin yağ oranı, yağsız kütle ve kas ağırlığının analizi yapılıyor.   • Bu içerik 3802 defa okundu