Mezarlıklar Müdürlüğü

Mezarlıkların korunmasını sağlayarak belediyemiz sınırları içinde veya dışında meydana gelen ölümle belgelenmesi durumunda cenaze ve gömme işlemlerini yapmak, ayrıca mezarlara giden yolları yapıp halkın daha rahat ulaşımını sağlamak ve yeşili bol kaliteli mezarlık alanları oluşturmak.

A)  Cenaze Ve Defin Hizmetleri

 

Cenaze başvurularının kayıt işlemlerin yapılması. Evde gerçekleşen vefatlarda cenaze sahiplerine ölüm rapor alımlarında yardımcı olmak Mezarı bulunmayanlara mezar yeri tahsis ederek kazma işlerinin yapılıp kabirin hazır duruma getirilmesi. Fakir ve kimsesiz cenazelerin kefen ve mezar işlerinin ücretsiz karşılanması. Cenaze nakillerinin mevta sahibinin isteği üzerine defin yapılacağı köye yada şehre götürülmesi.

 

B)  Ambulans Hizmetleri

 

Rutin kontrolü olan kanser hastalarının kemoterapi alımları için hastaneye götürülmesi. Maddi durumu olmayan hastaların hastaneye nakli işlemleri. Şüpheli ölümlerde savcılık görevlendirmesine istinaden adli tıp'a cenaze götürülmesi

 

C)  Amaç ve Hedefler

 

Mezarlıklar Müdürlüğü olarak cenaze ve defin hizmetlerini vatandaşlarımızın acılı gününde onlara yardımcı olarak eksiksiz olarak yerine getirmek. Mezar yerlerinde sıkıntı yaşanmaması için mevcut mezarlıkta bulunan alanları kullanılır duruma getirerek aile mezarlığı şeklinde hizmete sunmak ve yeni mezar yerleri tahsis etmek.