a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
KALİTELİ HİZMET İÇİN SU BORÇLARIMIZI ÖDEYELİM

Hızla gelişmekte olan Batman’ın altyapı ihtiyaçlarının giderilmesi için aralıksız çalışılması gerektiğini belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz vatandaşlardan biriken su borçlarını ödemeleri talebinde bulundu.

 

Gerek ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum gerekse bölge belediyelerinin öznel şartları nedeniyle ekonomik sıkıntı çektiklerini belirten Belediye Eş Başkanları olumsuzluklar karşısında yılmadan hizmet edeceklerini belirtti.

 

Altyapı konusunda sıkıntıya düşmemek için halktan duyarlılık beklediklerini belirten Eş Başkanlar; “ Belediyenin durumu herkesin malumudur. Ancak bu durum bizleri yıldıramaz. Elimizdeki imkanları kullanarak halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bu çalışmaları yürütürken halkımızdan da ilgi ve duyarlılık bekliyoruz. Vatandaşlarımızın önceki dönemlerden kalan 20 milyon bu dönemden de kalan yaklaşık 12 milyon liralık bir su borcu bulunmaktadır. Vatandaşları su borcu faizinden etkilenmemeleri için Belediye Meclisimizin kararı ile bir kampanya başlatılmıştır. 31 Aralık 2019 tarihine kadar sürecek olan bu faiz indiriminden halkımızın yararlanmasını istiyoruz. Bu sayede yapılacak ödemelerden elde edilecek para ile yatırım yapma şansımız da artacaktır. Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğümüze su abone sayımız Aralık 2019 itibariyle 117 bin 330’dur. Vatandaşlarımızın belediyemize yaklaşık 32 Milyon TL su borcu bulunmaktadır.” açıklamasında bulundular.