a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Belediyeden otizmli çocuklara özel sınıf

Batman Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneğinin işbirliği ile Batman’da bulunan otizmli çocukların eğitimi için oluşturulan özel sınıf TOKİ Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’nda açıldı.

 

Açılışa Vali Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman AYVA, , Güneydoğu Koordinatörü Emin MÜLAYİM, Diyarbakır Beyazay Şube Başkanı Nezihe KENT, Türkiye Beyazay Derneği Batman Şube Başkanı Ayla IŞIK ve davetliler katıldı.

 

Batman Belediyesi tarafından otizmli çocukların eğitim görmesi için tasarlanan özel sınıfı Vali DENİZ, Başkan Vekili AKSOY ve davetliler tarafından incelendi.

 

Çocukların rehabilitasyonuna yönelik özel olarak tasarlanan sınıfın alt yapı malzemelerinin Batman Belediyesi tarafından karşılandığını belirten Başkan Vekili AKSOY, “engelli bireylere yönelik çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini” söyledi.

 

Otizmli çocukların sınıftaki etkinliğine katılan AKSOY, hazırlanan tabak içindeki boyalara ellerini bandırıp, tuvale basarak hatıra oluşturdu.

 

Batman Belediyesi’ni ziyaret eden Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman AYVA, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Hatice Kübra ÖZTÜRK ve beraberindekiler Başkan Vekili AKSOY'la makamda bir süre görüştü. Başkan Vekili AKSOY, Genel Başkan Lokman AYVA ve MKYK Üyesi Hatice Kübra ÖZTÜRK 'e çini işlemeli vazo hediye etti.