a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
ÇOCUKLAR HEM BİLİNÇLENİYOR HEM DE EĞLENİYOR

Batman kent yaşamına kazandırdığı çok yönlü hizmetleriyle dikkat çeken Batman Belediyesi, çocuklara yönelik sanatsal faaliyetleri ayrıcalıklı yere koyuyor.

 

Her ay farklı kültür sanat program takvimini Batmanlı sanatseverlerle buluşturan Batman Belediyesi, Şubat ayı etkinlikleri takviminde çocuklara özel bir yer verdi.

 

Belediye, animasyon film gösterimleri, karnaval ve şenliklerin yanı sıra çocuk tiyatro oyunlarını da minik izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.

 

10-11 Şubat Cumartesi-Pazar günlerini çocuk etkinliklerine ayıran belediye, ‘Fabl’ların Dili Olsa’, ‘La Fontaine Orman Mahkemesinde’ adlı çocuk oyunu ile toplamda 4 gösterimle, Belediye Ahmet GÜNEŞTEKİN Kültür Sanat Merkezi’nde minik izleyiciler ve aileleri için oynandı.

 

Çocukların ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği ve keyifle izlediği Fabl’ların Dili Olsa’, ‘La Fontaine Orman Mahkemesinde’ adlı çocuk oyunu, doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar arayışlarını ele alıyor.

 

Klasik La Fontaine masalının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlandığı oyununun öğretici ve eğlendirici tarafıyla dikkat çekti.|