a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
AKSOY 'SİGARA VE MADDE BAĞIMLILIĞI ÇALIŞTAYI'NA KATILDI

Batman Üniversitesi ile Batman İl Sağlık Müdürlüğünün düzenlediği 'Sigara ve Madde Bağımlılığı Çalıştayı' Batman Üniversitesi Merkez Kampüsünde gerçekleşti.

 

Çalıştaya Vali Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ dolayısıyla slayt gösterisi ile başlayan çalıştayda sigaranın maddi, manevi ve sağlığa olan zararlarına dikkat çekildi.

 

Vali Ahmet DENİZ’in, sigaradan kaynaklanan rahatsızlıklardan dolayı her yıl 130 bin civarında insanın hayatını kaybettiğini belirttiği konuşmasında “sigara içen birisi 30 yılda en azından 150 bin TL yani bir ev parasını heba ediyor, bunun sağlık harcamaları hariç. En fazla sigara içen illerin başında yer alıyoruz. Bu konuda denetimlerin sıklaştırılması gerekiyor” dedi.  

 

Dünya sigarayı bırakma günü etkinlikleri nedeniyle Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte daha sonra Batman’da yürütülen ‘Sigarayı Sende Bırak’ kampanyası kapsamında sigarayı bırakanlara Vali DENİZ, Başkan Vekili AKSOY ve Rektör DURMUŞ tarafından bisiklet hediye edildi.