a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Batman Belediyesi’nden Süleymaniye’ye Kardeşlik Eli

Batman Belediyesi tarafından hazırlanan 25 tonluk temel gıda maddelerinin yer aldığı yardım tırı Batman’dan deprem bölgesine doğru yola çıktı.

 

12 Kasım 2017 günü akşam saatlerinde Irak’ın Süleymaniye kentinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremden etkilenen ve zor koşullarla karşı karşıya kalan depremzedeler ve bölge halkı için  Batman Belediyesi 25 ton gıda malzemesinden oluşan yardım tırı gönderdi.

 

Daha önce bölgeye 1000 adet battaniye gönderen Batman Belediyesinin hazırladığı temel gıda  malzemelerinin yer aldığı yardım kolilerinin yüklü olduğu tır, yola çıkmak üzere belediye önünden hareket etti.

 

Kızılay ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını belirten Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, şöyle konuştu: “Doğal afetler insanlık dramıdır. Meydana gelen bu deprem bütün ulusumuzu acıya boğmuştur. Dayanışma duygusu bir insanlık görevidir. Bizler de oradaki kardeşlerimiz için 25 tonluk gıda malzemesinden oluşan bir yardım tırını deprem bölgesine sevk ediyoruz.”

 

Yardım tırı yola çıkmadan önce Belediye önünde bir basın açıklaması yapan Belediye Başkan  Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı, hayatta kalanlara ise sabır dileklerini ileterek şöyle devam etti: “ Orada insanlar yaralarıyla, yıkılmış evleriyle ve acılarıyla yaşarken bizim buna kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Bu faaliyetimize destek veren tüm Batman kamuoyuna, Batmanlı hemşerilerimize ve Batman basınına çok teşekkür ediyorum.”