a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Belediyeden 1300 sporcu ve kursiyere spor malzemesi

Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Belediye bünyesinde bulunan takımların sporcuları ile Belediye Spor Kompleksinde farklı spor dallarında kurs alan 1300 sporcu ve kursiyere spor malzemesi dağıtıldı.

 

Batman Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Batman Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, 1955 Batman Spor Kulübünün lisanslı oyuncuları ve Belediye Spor Merkezinde 18 farklı dalda hizmet veren spor kurslarına katılan minik ve gençlere spor malzemesi dağıtımı için tören düzenlendi.

 

Belediye Spor Kompleksinde düzenlenen törene, Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat ŞAHİN, birim amirleri, antrenörler ve sporcular katıldı. Törende, belediye bünyesinde sportif faaliyet yürüten bütün takımlar oyuncularıyla birlikte katılımcılara tanıtıldı.

 

 Kursiyer minik ve gençlerden oluşan bütün takımların oyuncularıyla birlikte hazır bulunduğu tören coşkulu bir havada geçti. Törende Belediye Başkan Yardımcısı ŞAHİN, ünlü spiker Erhan Konuk, Basın Yayın ve Halka İlişkiler Müdürü Salih AY ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abidin BİNGÜL tarafından sporculara spor malzemeleri verildi.

 

1300 kişiye spor malzemesi dağıtımı yapılırken, törende konuşan Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat ŞAHİN, Belediye Spor Kompleksi ve Belediye Spor tesislerinde yapılan sportif faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Belediyenin sportif hizmetleriyle farklı spor dallarında altyapı oluşturduklarını söyleyen Başkan Yardımcısı ŞAHİN, başarılı sporcuların performanslarıyla bunun meyvelerini almaya başladıklarını söyledi.

 

Sporun sadece insanların fiziksel gelişimini değil, aynı zamanda sosyal, ruhsal ve psikolojik yönünü de geliştiren aktivite olduğuna vurgu yapan Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat ŞAHİN, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler sağlıklı bireyler yetişmesini ve sağlıklı toplumu amaçlarken, siz değerli sporcularımıza hizmet etmekten çok büyük onur ve şeref duyuyoruz. Bu mutluluğu bizlere yaşattığınız için ben sizlere teşekkür ediyorum.”