a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
BAŞKAN VEKİLİ AKSOY, DEMOKRASİ NÖBETİNDE HALKLA İÇİÇE

15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine karşı halkın gösterdiği kahramanca direnişle demokrasiye sahip çıkmasının 1. yıl dönümünde, ‘Demokrasi Zaferi’ kapsamında Batmanda düzenlenen etkinlikler devam ediyor.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da düzenlenen etkinliklere Vali Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, İl Jandarma Komutanı J.Kur. Alb. Hüseyin TOPUZ, İl Emniyet Müdürü M.Ali AKKAPLAN, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Belediye Başkan Vekili AKSOY, Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı tarafından çoğunluğu İstanbul ve Ankara’da çekilmiş, Tüm Türkiye genelinde 15 Temmuz’da kahraman halkın direnişi ve demokrasi mücadelesi ile ilgili karelerin yer aldığı fotoğraf sergisini ziyaret etti.

 

Batman Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yer alan serginin açılışını yapan Vali DENİZ ve Başkan Vekili AKSOY, sergiyi gezip ulusal ve yerel basın mensuplarına Demokrasi Zaferinin önemine dair açıklamalar yaptılar.

 

Kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin de hazır bulunduğu sergi açılışının ardından, ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu’ adı altında düzenlenen koşu törenine katıldılar. Şehir Stadyumunda düzenlenen ödül töreninde, koşularda kızlar kategorisinde dereceye girenlerin ödüllerini Vali Ahmet DENİZ verirken,  Erkekler kategorisinde birinci gelene ise ödüllerini Başkan Vekili AKSOY ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ tarafından verildi. 

 

 

Şehir Stadındaki ödül töreninin ardından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak saat 20.00’da düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mitingi Valilik önünde gerçekleştirildi.

 

Demokrasi mitingine, Vali Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, İl Jandarma Komutanı J.Kur. Alb. Hüseyin TOPUZ, İl Emniyet Müdürü M.Ali AKKAPLAN, daire amirleri ile çok sayıda Batmanlı vatandaş katıldı.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik mitingine, Kur’an tilaveti okunarak başlandı. Kalabalıkların toplandığı alanda, vatandaşların içecek ve yiyecek ihtiyacının karşılanması için Valilik, Belediye, Kızılay ve diğer kurumlar tarafından su, çay, çorba gibi içecekler ve aparatif yiyeceklerin dağıtıldığı stantlar kuruldu.

 

Batman Valisi Ahmet Deniz’in konuşma yaptığı gecede, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, İstanbul’da düzenlenen büyük mitingte yaptığı konuşma alanda toplanan kalabalıklara canlı olarak, dev ekrandan izlettirildi.

 

Demokrasi nöbeti gecesinde halkın arasına karışan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, vatandaşlarla tek tek ilgilenip sohbet etti. Çocuklarla yakından ilgilenen ve alandakilerin selfie isteğini geri çevirmeyen AKSOY, vatandaşlarla birlikte bol bol fotoğraflar çektirdi.|