a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
15 Temmuz Vatan Savunması Paneli İlgi Gördü

     15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütünce gerçekleştirilen darbe girişimine karşı halkın verdiği kahramanca mücadelenin 1. yıl dönümü anma etkinlikleri devam ediyor.

Hafta içinde Bozooğulları Mezarlığında, şehitlerin mezarı başında yapılan anma etkinliği ve Kudret camiinde şehitlerin ruhuna okunan mevlidin ardından bu gün de Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü Konferans Salonunda ‘15 Temmuz Vatan Savunması’ adlı bir panel düzenlendi.

Batman Üniversitesi Rektörü Aydın DURMUŞ’un ev sahipliğinde gerçekleşen panele Batman Valisi Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, kurum amirleri, Batman Üniversitesinin akademik kadrosu ve vatandaşlar katıldı. Panelde 15 Temmuz darbe girişimi ve vatandaşların bu darbeye karşı mücadelesinin anlatıldığı sözlü ve görsel sunumlar yapıldı.

Panelin ilk sunumunu yapan Batman Üniversitesi Rektörü Aydın DURMUŞ yaptığı konuşmada; “Bugün burada bir araya gelmemizin sebebi 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşanan hain darbe girişimi karşısında milletimizin şanlı ve destansı vatan savunmasını unutturmamak, şehitlerimizi yad etmektir. Tüm yurtta olduğu gibi Batman'lı kardeşlerimiz de takdire şayan bir direniş gösterdi, vatanına, bayrağına ve demokrasisine sahip çıktı” dedi.

Panelin ikinci konuşmacısı olan Batman Valisi Ahmet DENİZ ise 15 Temmuz darbe girişiminin haince ve dış destekli bir darbe olduğunun altını çizerek şöyle konuştu: “Kahramanlarımızı, bu vatan için, bu bayrak için şehit olan 249 şehidimizi asla ve asla unutmayacağız. Darbeye karşı koyan 2169 kahraman, yiğit gazimizi unutmayacağız ve unutturmayacağız ki bir daha bu hain girişimlere kimse cesaret edemesin.  Öncelikle 15 Temmuz'da kahramanca bir direniş gösteren ve toprağın altında yatan kahraman şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, yiğit gazilerimize saygılarımı sunuyorum dedi.