a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Altyapı Çalışmalarımız Devam Ediyor

Kültür mahallesinde 200’lük boru hatları 400’lük boru hatları ile değiştirildi

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (BASKİ) ekipleri, kanal döşeme çalışmalarının yanı sıra kanal genişletme çalışmaları da yürütüyor.

 

Kentin sorunları çözmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için bütün birimlerle çalışmalarını yürüten Batman Belediyesi, bazı alanlarda kapasite artırımına gidiyor.

 

Kültür Mahallesi 2626 Sokakta çalışmalar yürüten BASKİ ekiplerimiz, Batman Üniversitesi Merkez Kampusu kanalının yetersiz kalmasından kaynaklanan tıkanmayı önlemek amacıyla 200’lük olan kanalizasyon şebekesini 400’lük borular ile değiştirdi.

 

Ekipler, başlattıkları kapasite yenileme çalışmalarında 200’lük boru hattını 400’lük boru hattına dönüştürüyor. 350 metre kazıcı kepçe ile toprağın kazılarak döşenecek boruların bağlantılarının ardından eski atık malzemeler kamyonlar yardımıyla bertaraf edilecek.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından, boruların üstü stabilize toprakla doldurulup asfaltlama çalışmalarına başlanacak. Ekiplerimizin çalışmaları nedeniyle Batman Üniversitesindeki idareci ve öğrenciler, belediye yönetimine ve ekibine teşekkür etti.