a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
DEVASA PROJEMİZ KENDİNİ GÖSTERİYOR

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Batman’ın en büyük sosyal yaşam alanı olacak olan Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda dolgu ve alt yapı çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

 

Batman Belediyesi Proje Etüt Müdürlüğünün yapmış olduğu proje ile Fen, Park ve Bahçeler,  Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüklerinin ortak çalışmaları sonucundaki devasa çalışma ile Batman’ın adeta akciğeri konumuna sahip olacak.

 

İçerisinde; gölet, çocuk oyun alanları, yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurları, dinlenme alanları, mini botanik bahçesi, seyir noktaları, kafeteryalar, piknik alanları, su oyunları, ses oyunları, dinlenme alanları, şelale, anfi tiyatronun da bulunacağını kaydeden Eş Başkanlar, kent ormanının adeta yaşam alanı haline dönüştürüleceğini söyledi.

 

Sadece son bir ay içerisinde 47 bin 200 metreküp dolgu çalışması yapıldığını ifade eden Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, parkın Batmanlılar için en güzel yatırımlardan biri olduğunu söyledi.

 

160 bin metrekarelik Yaşar Kemal Kent Orman’ında alt yapı, yol genişletme, ağaç budama çalışmalarının ardından peyzaj çalışmalarıyla birlikte 2 bin 500’e yakın yeni ağaç dikiminin önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği belirtildi.

 

Belediye Eş Başkanları Dr. Demir ve Korkmaz: “Batman Belediyesi olarak Batman halkı için daha fazla yeşil alan ve sosyal faaliyet alanları yaratmanın heyecanını yaşıyoruz. Proje çalışmaları kapsamında yol açma ve dolgu çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Her geçen zaman çalışmalarımız kendini göstermeye başlıyor” ifadelerinde bulundular. |