a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
KASIM AYI ETKİNLİKLERİ LEYLİ GECESİ PROGRAMIYLA BAŞLADI

Batman Belediyesinin Kasım ayı etkinlikleri Mardin Müzesi Reyhani Müzik Grubunun “Leyli Gecesi” programı ile Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde başladı.

 

Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde, farklı dillerden ve kültürlerden beslenen Mardin’in sesleri yankılandı.

 

Gecede düzenlenen konserde, Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan, onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ve değişik kültürel yapıların barışçıl bir sentezini oluşturmuş, barışçıl dillerin ve dinlerin buluştuğu Mardin’in Türküleri seslendirildi.

 

Mardin Müzesi Reyhani Müzik grubunun sunduğu Leyli Gecesi’nde hem masallar hem de müzik vardı. Mardin’in masal anlatıcıları tarafından anlatılan masalın ardından başlayan konserde okunan farklı dillerden türkülere salondakiler program boyunca eşlik etti.

 

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen Kasım ayı kültürel etkinlikler içinde yer alan salon konserlerinin ilki olan Mardin Müzesi Reyhani Müzik Grubu’nun sunduğu Leyli Gecesi adlı program yaklaşık 2 saat sürdü.

 

Konser bitiminde dakikalarca ayakta alkışlanan müzik grubuna teşekkür eden Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, grup üyelerini tek tek tebrik ederek kendilerine programın anısına çiçek ve plaket takdim etti.