a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Eş Başkanların Özgeçmişleri

 

 

                                         


         1968 yılında Batman’ın Gercüş İlçesine bağlı Yamanlar köyünde doğdu.

İlköğretimi Yamanlar İlköğretim Okulu, Midyat Devrim Ortaokulu ve Midyat Lisesinde tamamladı.

         Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Rusya’nın başkenti Moskova Tıp Akademisi Seçinova Göz Hastalıkları Enstitüsü’nde Yüksek lisansını başarılı bir şekilde tamamladı.

          İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Bölümünde uzmanlık ihtisasını tamamlayan Dr. Mehmet Demir sırasıyla; Mardin, Diyarbakır, Batman ve İstanbul illerinde özel hastanelerde 25 yıl doktorluk mesleğini başarılı bir şekilde yürüttü.

          Batman’da Tabip Odası Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde iki dönem üst üste yürüten Dr. Mehmet Demir, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Batman Belediye Eş Başkanı olarak seçildi.

          8 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alan Demir,  bir çocuk babasıdır. Dr. Demir, iyi derecede Rusça, orta derecede İngilizce bilmektedir.


 

        1981 tarihinde Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı Çevrecik (Kaniya Berê) köyünde doğdu.

        Siyasi çalışmalara 2009 tarihinde başladı. 2014-2016 tarihleri arasında DBP İl Eş Başkanı olarak görev yaptı. 2016-2018 tarihlerinde çalışmalarını DBP İl Yönetim Kurulu üyesi olarak sürdürdü. Bu dönemde Yerel yönetimler sorumluluğu ve saymanlık görevlerini yürüttü.

       Siyasi çalışmalarını kadınlara yönelik alanlarda sürdüren Korkmaz, 3 yıla yakın bir süre TJA aktivistliği ve Batman il sözcülüğü yaptı.

       2018-2019 tarihleri arasında HDP İl yönetiminde görev aldı. Buradaki çalışmalarını STK ve Hukuk komisyonlarında sürdürdü. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Batman Belediye Eş Başkanı olarak seçildi.

       Bekar olan Korkmaz, İlkokul mezunudur.